Youtube video pisipilt WordPressi postituse kaane fotoks

youtube-pisipilt-kaane-fotoks

Youtube on maailma üks populaarsemaid veebilehti. Mille kaudu inimesed saavad jagada ja vaadata erinevaid videoid. See info vast on teada igale tänapäeva inimesele. Kuid me ei taha praegu rääkida kui vinge on Youtube. Tahame sulle õpetada kuidas lisada Youtube-i video pisipilt enda WordPress kodulehel oleva blogipostituse kaanefotoks.

Enne aga kiirelt üle terminid nagu pisipilt ja kaanefoto. Seda selleks, et ei tekiks segadust.

Youtube video pisipilt (inglise keeles thubnail photo) on pilt mida sa näed ennem video avamist. Illustreerimiseks vaata seda pilti:

youtube-pisipilt

WordPressi kaanefoto (inglise keeles featured image, otse tõlkes esiletõstetud pilt) on foto mida kuvatakse näiteks postituse päises.

Youtube video pisipilt WordPressi postituse kaanefotoks

Või tegelikult mitte ainult WordPressi blogipostituse kaanefotoks. Pilti võid kasutada kus iganes tunned vajadust. Me näeme head kasutusvõimalust just blogides kus postituse sisuks on mõni Youtube-i video.

Asume siis asja kallale. Tegemist on väga lihtsa nipiga. Alustuseks vali endale välja meelepärane video, seejärel on sul vaja video unikaalset koodi ehk ID-d. Kõige lihtsamalt saab selle veebilehitseja aadressiribalt. Kopeeri see või kui oled vanamoodne kirjuta ülesse.

youtube-video-id

Seejärel ava veebilehitsejas uus aken ja kopeeri aadressiribale selline aadress: https://img.youtube.com/vi/Yn-oemgzlEU/maxresdefault.jpg

Asenda rasvases kirjas olev unikaalne kood enda video omaga.  Ning ongi olemas, laadi pilt alla ja kasuta seda kus tarvis.

Mõned vaikesuurused milles on võimalik endale video pisipilt saada:

  • default.jpg
  • mqdefault.jpg
  • hqdefault.jpg
  • sddefault.jpg
  • maxresdefault.jpg

Soovides mõnda teist suurust kui näites olnud siis asenda peale video unikaalset koodi olev pisipildi suurus endale meelepärasega.

Lihtsmalt väljendudes on siin link ka üksipulgi lahti võetuna: https://img.youtube.com/vi/video-ID/video-suurus

Kommenteeri postitust: