WordPressi kodulehe hooldus

Wordpressi kodulehe hooldus

Peale kodulehekülje valmimist arvavad kahjuks paljud, et nüüd edasi pole vaja teha enam midagi. Ostes endale auto ei arva vist keegi, et nüüd saab sellega sõita aastaid kui mitte kümneid ilma, et vahepeal peaks enda tõlda hooldama. Miks aga on paljudel arvamus, et kodulehekülg ei vaja hoolt? Hooldamata veebileht on suure turvariskiga (paljud koduleheküljed mis langevad rünnakute ohvriks on hooldamata) ja võimalus, et mingi osa leheküljest ei tööta on päris suur. Kõige selle vältimiseks on lihtne lahendus, hoolda enda kodulehekülge.

Jätame kõrvale kõik sisulised hooldused ( kodulehekülje sisu värske ja korrektsena hoidmine) ja keskendume nii-öelda köögipoolele mis tagab sinu kodulehekülje toimimise laias internetis. Paljud veebilahendused jooksevad WordPressil ja me ise loome samuti enamus lahendused sellele. Fokusseerime tänase postituse WordPressi  (täpsustame, et jutt on rohkem suunatud WordPressi eraldi seisvale lahendusele [Wordpress.org] ) baasil olevatele kodulehtedele.

Mis on WordPressi kodulehe hooldus?

WordPressil oleva kodulehekülje hooldus hõlmab peamiselt WordPressi enda, kasutusel olevate lisamoodulite ja teema (kujunduse) kaasaegsena hoidmist. Uuenduste protsess ise on lihtne, kiire ja samuti on võimalik kasutada automaat uuendusi. Kuid siin on üks suur aga, nii-öelda suure “hurraaga” tegemine võib lõppeda piltlikult öeldes kodulehe katki minekuga. Selleks, et vältida sellist olukorda on vajalik uuenduste testimine. Teste tuleks muidugi läbi viia enda kodulehekülje arenduskeskkonnas. Uuenduste eelneva katsetuse peamine mõte on veenduda, et veebileht töötab ka peale värskendust nii nagu peab.

Seega värskenduste tegemine mentaliteediga “next, next, next” võib põhjustada sinu kodulehekülje katki mineku. Sellega jõuamegi hoolduse teise olulise osani varundus. Igal koduleheküljel peab olema toimiv ja värske varundus. Eriline rõhk on just sõnadel toimiv ja värske. Mis kasu on aegunud või veel vähem mitte toimivast varundusest? Enda kodulehekülje varundamine annab sulle kindluse ja turvatunde, et isegi kui midagi läheb kas uuendades valesti või satub sinu veeb rünnaku alla. Saab kiirelt ja valutult taastada koduleheküljest töötava versiooni. Enda veebilehe varundamiseks on mitmeid erinevaid lahendusi kuid lahendusmeetodist olulisem on paika panna kindel plaan. Kui tihti, mitu versiooni hoitakse alles ja kuhu tehakse varundus. Mõistlik on omada kindlasti mitmeid erinevaid versioone erisugustes kohtades.

Kas ma saan sellega ise hakkama?

Uuendamisega saab kindlasti hakkama igaüks, nagu ütlesime on reeglina värskendus protsess klikk siia ja siis sinna. Eelnevalt uuenduste testimisega ja vigade parandamisega kaldume arvama, et muidu tubli ja kraps kodulehe omanik ise hakkama ei saa. Kui siis, kuluvad kindlasti hulgi närvirakke ja aega.

Meie saame sind ka aidata kui vajad abi enda WordPressil oleva kodulehekülje hooldamisel. Oma tehtud lahendusetele anname kaasa nii kui nii kolm kuud garantiid ja edasi pakume personaalse pakkumise alusel “kätt pulsil” hoidmist. Vajad abi? Võta julgelt ühendust ja me tuleme appi!

Kommenteeri postitust: