Mis on SSL sertifikaat ja miks Sul seda vaja on?

Mis on SSL sertifikaat ja miks Sul seda vaja on

Tänapäeval on väga oluline, et Sinu veebilahendus oleks turvaline. Seeläbi tekib usaldus ja kindlus külastajas kes külastab sinu kodulehte või näiteks e-poodi. Üks mustemaid tsenaariume mis saab juhtuda Sinu hallatava kodulehe või e-poega on see, et külastaja info (näiteks nimi, elukoht, telefoninumber jne) satub Sinu veebilehe kaudu valedesse kätesse. See tingib kindlasti usalduse kadumise Sinu ja sinu pakutava üle.

Mis on SSL sertifikaat?

SSL sertifikaat (inglise keeles Secure Sockets Layer)  tagab selle, et veebileht, mida brauser kuvab, oleks tõepoolest see, kuhu külastaja jõuda soovis ning et ühendus veebilehe ja selle külastaja vahel oleks turvaline.

Turvaline ühendus tähendab seda, et veebilehe ja selle külastaja vahelised päringud on SSL sertifikaadi abil krüpteeritud. Põhimõtteliselt on veebilehe kuvamine kui ka sealsed tegevused päringud. Kui ühendus veebilehe ja selle külastaja vahel ei ole krüpteeritud, tehakse kõik päringud avalikult ning kõigil kellel vähegi soovi saavad seda suhtlust pealt kuulata. Eriti oluline on SSL sertifikaadi kasutamine kodulehtedel mis küsivad kasutajatelt andmeid näiteks erinevate vormide kaudu. E-poed peaksid kõik kasutama SSL-i kuna seal toimub niikuinii tundlike andmete vahetus. Kahuks on olemas e-poode kus ei hoolita oma klientide turvalisusest.

Veendumaks, et veebileht kasutab SSL sertifikaati tuleks vaadata brauseri aadressiribale. Kui on näha rohelist tabaluku ikooni ja aadressi ees https viidet siis on kõik turvaline.

Väga oluline on, et SSL sertifikaat oleks mõne usaldusväärseks tunnistatud asutuse poolt kinnitatud. Tegelikult võib piisavate teadmiste korral igaüks sertifikaate luua. Veebilehitsejad usaldavad aga ainult neid sertifikaate, mille on väljastatud mõni selleks ette nähtud sertimiskeskus. Kui selline asutus domeenile sertifikaadi annab, kinnitab ta sellega, et veebileht on usaldusväärne. Sellest lähtuvalt tunnistavad ka brauserid veebilehe turvaliseks.

arvutinur.ee koduleht on turvaline

Miks minu veebilahendus vajab SSL sertifikaati?

Üheks peamiseks põhjuseks on turvalisuse tagamine enda külastajatele. Ning seeläbi ka usalduse loomine. SSL loodi andmete turvalisuse tagamiseks. Nagu eesliide https (Hyper Text Transfer Protocol Secure — eesti keeles „hüperteksti salajase edastamise protokoll“) viitab, on SSL andmete turvalise edastamise eeskiri. Jagades käske nii brauserile kui serverile, tekitatakse olukord, kus paroolid ja muu suhtluse sisu edastatakse krüpteeritud koodina ning seda ei saa väljastpoolt jälgida, suunata ega muuta.

Teine oluline punkt on veebilehe leitavus otsingumootorites. Veebilehe positsioon otsingutulemustes sõltub paljudest asjaoludest, millest mõne paremaks muutmine nõuab palju aega ja vaeva. SSL sertifikaadi kasutuselevõtmine on üks neist asjaoludest. Otsingumootori hiid Google tõstab näiteks turvalise ühendusega veebilehti otsingu tulemustes ettepoole.

Kuidas ma saan enda veebilehele SSL sertifikaadi?

See sõltub kuidas on Sinu veebilahendus ehitatud ja milline on veebimajutuse teenuse pakkuja võimekus. Kõige lihtsam viis oleks kontakteeruda enda veebimajutuse teenuse pakkujga ja uurida. Meie saame sind ka aidata.

Meie kaudu tellitud lahendused soovitame kohe alguses panna käima SSL sertifikaadil.

Kommenteeri postitust: