Mis on “responsive web design” ehk skaleeruv veebidisain?

Mis on responsive web design ehk skaleeruv veebidisain

“Responsive web design” ehk “dünaamiline veebidisain” ehk “skaleeruv veebidisain”. Nagu öeldakse, heal lapsel mitu nime. Tundub esialgu ikka segane, et millega tegu?

Lühidalt ja maakeeli on tegemist veebidisaini lahendusega, mis näeb hea välja ja on kergesti tarbitav olenemata ekraani suurusest. Tänapäeval on skaleeruva disainiga veebilahendused reeglina standard. Kuid just nimelt reeglina. Teame endiselt tegijaid kes on oma lahendustega kinni muistses kiviajas.  

Tänapäeval veebis ringi liikudes on suhteliselt suur hulk kodulehti ja e-poode dünaamilise veebidisainiga. Kuid leidub ka palju neid kelle internetis olev nägu on endiselt nagu uks minevikku. Samuti on näiteks palju kodulehti ja e-poode, millel on küll rakendatud “responsive web design” põhimõtteid. Aga tulemus on pehmelt öeldes nõrk. Esineb kas erinevaid tõrkeid lehe töös, teatud funktsioonid ei tööta. Lühidalt nagu on ja samas ei ole ka. Leht on katki.

Kuid milleks see “Responsive web design”?

Puhtalt statistiliselt on vastus konkreetne: “tänapäeval toimub suur suur enamus veebiliiklusest nutiseadmetega (nutitelefonid ja tahvelarvutid  jne). See mõjub valusana neile kelle koduleht või näiteks e-pood pole ehitatud skaleeruva veebidisainiga. Või on tegemist pooliku, katkise lahendusega.

Miks valus? Kui sinu koduleht pole kohanduv erinevatel ekraanidel nii, et seda oleks hea, kiire ja mugav tarbida siis enamus sinu lehele sattujaid lahkub sealt kiirelt ja läheb konkurendi juurde. Teiseks enamus otsingud tehakse vähemalt meil siin läänes kasutades Google otsingumootorit. Otsingumootorite hiid eelistab näiteks nutitelefonis tehtud otsingutel eespool kuvada nutiseadme sõbralikke kodulehti, e-poode.

Tulles tagasi nüüd statistika juurde. Siis kui suur osa veebiliiklusest toimub nutiseadmetega on juba puhtalt loogiline, et suurem osa otsinguid tehakse samuti nutitelefonidest. Edasi pole vaja vist pikalt seletada.

Võtame selle teema nüüd lühidalt ja konkreetselt kokku

Tänapäeva veebidisainis on reeglina enamus valmivad ja valminud (viimase viie kuni seitsme aasta tagused) kodulehed ja e-poed skaleeruva disainiga. “Responsive web design” ehk skaleeruv ehk dünaamiline veebidisain on lahendus kus näiteks koduleht kohandub vastavalt ekraani suurusele. Säilitades olenemata ekraani suurusest hea ja mugava kodulehe loetavuse (pole vaja suumida, toksida nagu rähn, et saada pihta näiteks mõnele menüü elemendile jne).

Kuna suur osa tänapäevases maailmas toimuvast veebiliiklusest toimub nutiseadmetega. Eelistab otsinguhiid Google nutiseadmetes tehtavates otsingutes nutiseadme sõbralikke veebilahendusi.

Seega kui sinu lahendus on uks, või veel hullem lift minevikku kaotad sa suure osa potentsiaalseid kliente.

Kuid meil on sulle rohtu. Meie kodulehe ja e-poe lahendused on kõik skaleeruvad ja tänapäevased. Vajad abi enda interneti näo kaasajastamisel ja enda pilti toomisega? Meie aitame,  võta ühendust, suhtleme ja toome sind pilti! Ausalt ka, me ei hammusta!

Kommenteeri postitust: