Mis on Woocommerce ja miks seda kasutada?

miks valida woocommerce enda e-poe platvormiks

Kui sa veel mõtled kas luua endale e-pood või mitte siis julgustame sind ja ütleme:”Ära enam pikalt mõtle, tee ära!”. Seda seetõttu, et e-äri on tulevik ja pidevas kasvus. Teine mõjuv põhjus on see, et poe püstipanek on reeglina kiire ja suhteliselt madalate kuludega.

Probleemiks oma e-äri alustamisel võib kujuneda sobiva platvormi valimine. Valik on suur ja lai, e-poe mootorid jagunevad laias laastus kaheks “tarkvaralised” ja “teenuse põhised”.

Üheks mugavaks ja kiireks võimaluseks enda kauba või teenuste müügiks on kasutada Facebooki. Eriti veel olukorras kus sotsiaalmeedia hiid tegi Eestis kättesaadavaks enda müügiportaali “Facebook Marketplace”. Antud variandi kõige paremaks omaduseks on lihtsus eriti siis kui oled näoraamatu kasutaja. Samas kui äri vähegi käima läheb ja pakutavat kaupa on ka soliidne kogus siis kogu “poe” haldamine on paras peavalu. Kui aga plaan on müüa korraga palju erinevaid tooteid siis oleks kaval Facebooki kasutada toetava turunduskanalina. Aga nagu öeldakse tark ei torma.

Kui aga su äri on kasvanud või plaanid kohe luua head mugavat lahendust nii endale kui ka klientidele kasutamiseks siis ainuke mõistlik varjant on ehitada endale e-pood. Probleemiks siin võib saada sobiva platvormi valik. Nagu eelnevalt mainisin jagunevad e-poe mootorid nii-öelda kahte leeri: “tarkvaralised” ja “teenuse põhised”. Nende kahe grupi suurim erinevus on see, et tarkvaraline lahendus jookseb sinu serveris ja on  paindlikum, samas kogu köögipool on sinu vastutada (platvormi häälestus, turvalisus jms). Teenuse põhilise lahendus on üldjoones kuumaksu põhine ja kinnisem süsteem. Suurimaks eeliseks konkureeriva leeri ees on see, et nii-öelda köögi poole eest muretseb teenuse pakkuja. Pole vaja ka üldjuhul enda serverit.

Tuntumad tarkvaralised e-poe platvormid on näiteks: Woocommerce, Magento, Opencart. Konkureerivad teenuse põhised lahendused on näiteks: Voog, Shopify, Wix.

Meie räägime sulle täna natuke lähemalt Woocommerce nimelisest platvormist. Erinevate lahenduste võrdluse plaanime tuua mõnes tulevases postituses.

Mis on Woocommerce ja miks seda kasutada?

Woocommerce näol on tegemist tasuta saadava e-poe lisamooduliga WordPressile. Just nii kogu tuumik on tasuta ja ausalt ka see tuumik on võimas ja rahuldab enamus alustavate müüjate vajadused. Eeliseks mõne levinud konkurendi ees on ka väikene nõudlikus veebimajutuse üle. Piisab korralikust virtuaalserverist mille keskmine aasta kulu on 70 euro ümber.  Meie kaudu saab näiteks kuus kuud majutust TASUTA!

Woocommerce baas ehk tuumik sisaldab endas näiteks:

  • korralikku ja toimivat toodete filtreerimist
  • kinkekaartide loomist enda klientidele
  • ajastatult toodetele soodushindade lisamist
  • risti müüke
  • kergelt arusaadavat emakeelset e-poe haldust (eriti mugav ja harjumuspärane neile kes on kasutanud varasemalt WordPressi)
  • SEO sõbralikust

Kuigi tuumik on Woocommercil tugev siis vahest on vaja juurde mingisugust funktsiooni mida nii-öelda toorikus ei ole. See ei ole probleem, sest olemas on palju lisamooduleid millega saab enda e-poele soovitud talitluse. See muidugi võib tähendada lisakulu, sest teatud moodulid on tasulised. Hea uudis on see, et tegemist on üldjuhul ühekordse investeeringuga ja keskmine plugina maksumus jääb 25-75 USA dollari kanti. Kuna Woocommerce on avatud lähtekoodiga ja väga paindlik on sellele võimalik teha ka erinevaid erilahendusi (näiteks mõne laohaldus tarkvaraga ühendamine).

Probleemiks pole ka pangalinkide lisamine maksete vastu võtmiseks ja tellimuste haldamise lihtsustamiseks. Samuti saab liidestada enda e-poe näiteks Smart Posti ja Omniva süsteemidega, et pakkuda enda klientidele mugavat kauba transporti. Sinule annab antud liidestamine juurde vaba aega, sest jääb ära tüütu pakkide vormistamine erinevates süsteemides, teha tuleb vaid prindi, kleebi ja postita.

Seega vali Woocommerce kui hindad ja vajad näiteks:

  • emakeelset kasutajaliidest
  • toodete lisamise ja haldamise lihtsust
  • Eestis levinud pangalinke ja tarneviise
  • SEO sõbralikkust

Kui vajad abi enda e-poe loomisel siis võta meiega ühendust.  Me ehitame toimivaid e-poode just nimelt Woocommerce platvormile. Meie lahendused on reeglina unikaalse disainiga, mis aitab paremini saavutada Sinu eesmärke. Samuti keskendume me veel näiteks Sinu e-poe optimeerimisele otsingumootorite jaoks, läbimõeldud navigatsioonile, toodete esitlemisele, kiirele ja mugavale “check-out” lahendusele.

Kommenteeri postitust: