Mis asi on maandumisleht?

Mis asi on maandumisleht

Internetis ringi liikudes jääb aeg-ajalt silma termin maandumisleht (maandumislehekülg). Kuid mis asi on maandumisleht ehk inglise keeles tuntud kui landing page? Kas tegemist on internetis oleva lennuväljaga või mõne aasaga kuhu saab maanduda?

Mis asi on maandumisleht?

Üleüldiselt saab ja võib nimetada maandumisleheks igat koduleheküljel olevat lehekülge. Ehk maandumisleht on sinu kodulehekülje esileht kui ka kodulehekülje kontakti lehekülg jne. Laiemas plaanis nii ongi ja võiksime tõmmata antud teemale joone alla. Maandumislehekülg on seega iga üksik kodulehel olev lehekülg.

Kuid nagu armastatakse öelda Top Shopis siis see ei ole veel kõik. Tihtilugu kasutatakse terminit maandumisleht (maandumislehekülg) aga turunduse ja reklaaminduse vallas. Turunduses ja reklaamis kutsutakse maandumisleheks ühte konkreetset kodulehekülje lehekülge mis täidab konkreetset eesmärki, on eraldiseisev ja hästi mõõdetav.

Milleks siis kasutatakse maandumislehte?

Konkreetselt öeldes kasutatakse maandumislehte mingi konkreetse teenuse või toote müügiks. Mingitel juhtudel ka kasutaja andmete kogumiseks või mõne uue toote/teenuse reklaamimiseks. Maandumisleht keskendubki konkreetselt vaid ühele eesmärgile ja üritab panna maandumislehele sattunud külastajat tegema midagi konkreetset. Näiteks ostma mingit toodet või jätma maha enda e-posti aadressi.

Kindlasti peaks olema maandumisleht eraldiseisev koduleheküljest. Peamiselt just selleks, et kodulehel olev muu nii-öelda müra ei häiriks maandumislehe eesmärki. Muidugi peaks olema võimalik ka maandumislehel olevat liiklust hästi mõõta (hästi ja mugavalt peaks muidugi saama mõõta ka kodulehel toimuvat liiklust).

Milline on hea maandumisleht?

Nagu ennem juba mainitud peaks maandumislehekülg keskenduma vaid ühele konkreetsele eesmärgile, olema eraldiseisev ja mõõdetav. Kui need punktid täidetud on tegemist juba üpris hea maandumislehega.

Muidugi peaks lisaks maandumisleht olema hea ja läbimõeldud disaini ja sõnumiga. Disain peab nii-öelda koos lehel oleva sõnumi ja muud meediumiga (pilt, video vms) suunama kasutaja tegema midagi konkreetset.

Kui sina vajad abi enda kodulehekülje või e-poega siis võta aga julgelt ühendust ja me aitame sind. Oleme abiks ka muudes IT probleemides ja aitame sind ka muidugi maandumislehega.

Kommenteeri postitust: