Kui palju mälu (RAM) minu arvuti vajab?

Kui palju mälu (RAM) minu arvuti vajab

Kui palju mälu (RAM) minu arvuti vajab? Tegemist on ühe populaarseima küsimusega mida küsitakse nii uue arvuti ostmisel kui ka olemasoleva täiendamisel. Selleks, et sul oleks tulevikus lihtsam enda arvutit uuendada või soetada uut teeme kiire analüüsi ja katsume anda vastuse sinu küsimusele “Kui palju mälu (RAM) minu arvuti vajab?”.

Mis on RAM ja milleks seda üldse vaja on?

Ennem kui hakkame lahkama kui palju mälu vaja läheb teeme selgeks mis asi see RAM on ja miks seda üldse vaja läheb.  RAM on lühend ingliskeelsetest sõnadest random access memory. Eesti keeles on kasutusel terminid muutmäluoperatiivmäluprimaarmälupõhimälu ja suvapöördusmälu. 

Põhimälu ehk RAM on arvuti keskne mäluseade, kus kasutaja poolt käivitatud rakendused tegelevad andmete töötlemisega. Ilma põhimäluta arvuti ei tööta, sest arvuti saab töödelda ainult põhimälus asuvaid andmeid. Andmete hoiustamiseks kasutatakse püsimälu seadmeid nagu näiteks kõvaketast.

Kui palju mälu (RAM) minu arvuti vajab?

Pole olemas üldist vastust, mis sobiks kõigile arvuti kasutajatele. Kui siis mida rohkem seda uhkem. Tõsiselt ka ennem olgu arvutis mälu rohkem kui vähem. Kuid selleks, et iga indiviid teaks kui palju mälu tema arvuti optimaalseks töötamiseks vajab tuleks endale selgeks teha mida arvutiga tehakse. Selleks, et saaksid vastuse enda küsimusele jagasime vastuse mitmeks erinevaks grupiks.

Grupp üks, tavaline kasutaja

Peamiselt kasutad enda arvutit internetis kolamiseks, filmide vaatamiseks ja kontoritööks ja võib-olla ka vana hea MineSweeperi mängimiseks. Optimaalseks mälu koguseks on 4GB.

Grupp kaks, nõudlikum tavakasutaja

Kui sulle meeldib korraga avatud hoida hunnikute viisi erinevaid veebilehitseja aknaid ja vahelehti. Samal ajal käib Skypes kõne vanaemaga ja lisaks on pooleli Excelis aruande vms koostamine. Saad juba vast aru oled korralik multi tasker. Optimaalseks mälu koguseks on 8GB.

Grupp kolm, töötleja

Selfi, selfi või hoopis mõned ilusad loodusfotod vajavad jälle töötlemist? Optimaalseks mälu koguseks 8GB.

Grupp neli, mängur

Pealkiri vast juba ütles kõik. Siin grupis ei pea me silmas inimesi kes mängivad MineSweeperit või näiteks Farmvillet. Siin grupeeringus oleks soovituslik omada vähemalt 8GB mälu kuid optimaalseks ja tuleviku kindlamaks on pardale istutada 16GB.

Kui sa ei suutnud ennast ühtegi gruppi liigitada siis töödeldes läbi eelnevat infot joondub välja üks. Uut arvutit ostes või olemasolevat vanemat raali täiendades oleks soovitatav kogus mälu sinu süsteemile 8GB. Antud kogusega saab ära teha kontoritöö, surfata internetis muretult, töödelda ära enda ilusad endlid või loodusfotod,  mängida nõudlikumaid mänge (eeldusel, et muu raud on ka vastav), teha meedia striimingut jpm.

Kui sa aga oled endiselt kõhklev või tekkis juurde veel küsimusi siis me aitame sind! Võta meiega julgelt ühendust teeme lisaks veebilahendustele korda ka sinu arvuti või nõustame uue ostul jpm. Ära karda ausalt ka me ei hammusta!

Kommenteeri postitust: