Kodulehekülje piltide optimeerimine

Kodulehekülje piltide optimeerimine

Kodulehekülje üks olulisemaid osasi hea ja ilusa visuaali loomisel on pildid. Samuti saab läbi piltide anda kiirelt edasi infot enda lehe külastajatele. Kuid selleks, et sinu koduleheküljel olevad pildid oleksid arusaadavad ka otsingumootoritele ja ei muudaks sinu veebilehekülge aeglaseks vajavad veebilehe pildid optimeerimist.

Oleme varasemalt enda SEO (kodulehekülje otsingumootoritele optimeerimine) teemalises postituses põgusalt kajastanud kuidas enda koduleheküljele lisada pilte SEO sõbralikult.

Kodulehekülje piltide optimeerimine, mis see on?

Kodulehekülje piltide optimeerimine on ports erinevaid tegevusi piltide kallal. Mille tulemuseks on otsingumootorite sõbralikud ja kodulehekülje kiirust mitte pärsivad pildid. Kui sa nüüd hakkasid mõtlema mõtteid stiilis “Oh issand, ma ei jaga arvutitest mitte midagi, kuidas ma selle tehtud saan”, siis stopp! Kodulehekülje piltide optimeerimine on väga lihtne ja jõu kohane igale arvutikasutajale.

Kuidas käib kodulehekülje piltide optimeerimine?

Kogu protsess on lihtne ja suhteliselt kiire. Ennem kui asud koduleheküljele lisama oma uut pilti mille oled ise pildistanud või kuskilt interneti avarustest ülesse korjanud toimi järgnevalt.

  • Korrasta pildi nimi
    Kui sa teed ise oma nutitelefoniga või kaameraga pilti siis reeglina on pildi nimi stiilis “d3002018” vms. Muuda enda pildi nimi kokkusobivaks edasi antava sisuga (kui kirjutad näiteks blogi postitust ja tahad sinna lisada pilti siis pildi nimi võiks edasi kanda seda mida soovid antud pildiga öelda või siis mida soovid edasi anda terve postitusega). Interneti avarustest leitud pildid on samuti kahjuks reeglina vaikmisi nii-öelda “karvaste” nimedega mis vajaksid kindlasti kohandamist.
  • Vii pildi maht (suurus) võimalikult väikseks
    Korraliku kaameraga tehtud pildid või heast pildipangast võetud pildid on tohutult suured. Pildi suurus on mitmeid megabaite suur. Mõtle nüüd ise kui lisad enda koduleheküljele mitmeid megabaite suuri pilte siis peagi on nii-öelda toru täis. Mille tulemuseks on uimane ja aeglaselt laadiv kodulehekülg. See ei meeldi sulle, sinu külastajale ega ka otsingumootoritele. Ennem kui lisad enda pildi koduleheküljele optimeeri selle suurust. Hea vahend selle tegemiseks on näiteks Optimi Zilla. Tänu sellele on võimalik viia mitme megabaidine pilt vaid mõnesaja kilobaidi suuruseks. Tõsi on see, et antud tegevus kaotab nii-öelda pildi kvaliteeti, kuid koduleheküljel illustratiivse või informatiivse elemendina pole vajalik kasutada kõrge kvaliteetseid pilte. Kui sul on vaja enda külastajatele edastada proffi vormingus pilte siis selle tegemiseks on olemas kordi paremaid lahendusi kui enda veebilehe üle ummistamine suurte mahuliste piltidega.
  • Lisa enda pildile alt tekst ehk maarjamaa keeli pildi kirjeldus
    Antud punkt ühtib väga palju esimesega ehk “Korrasta pildi nimi”. Alt teksti ehk pildi kirjelduse mõte on sama nagu pildi nimel. Edasi anda pildi mõtet (postituse, lehe vms sisu). WordPress platvormil on näiteks peale pildi lisamis väga kerge lisada sellele ka alt tekst.

Nagu näha on kogu kodulehekülje piltide optimeerimise protsess võrdlemisi lihtne. Eriti mugav on see näiteks WordPress platvormil. Kui sul on vaja abi või midagi jäi segaseks siis võta meiega kindlasti ühendust ja me aitame sind.

Kommenteeri postitust: