Kasutatud sülearvuti ostmine?

Kas tasub osta endale kasutatud sülearvutit?

Olemas on palju inimesi kellel usk, prestiiž või mõni kogemus ei luba osta endale ühtegi kasutatud asja. Erandiks pole siinkohal kindlasti ka sülearvutid. Tänapäeval aga müüakse ja ostetakse erinevaid kasutatuid kaupu. Müüateks on nii eraisikud kui firmad. Kuid kas tasub endale osta aga kasutatud sülearvutit?

Meie usume, et tasub kuid see sõltub sinu sülearvuti kasutuse eesmärgist. Ehk me peame siin silmas seda, et kui sinu sülearvuti kasutamise eesmärgiks oleks näiteks: kontoritöö, koolitöö, internetis surfamine, pisemate mängude mängimine, multimeedia tarbimine siis kindlasti tasuks sülearvuti ostimisel enda pilk suunata ka kasutatud sülearvutite turule. Kuid nii nagu iga asja ostuga ei tasuks ka kasutatud sülearvuti ostimisel teha ostu uisa päisa. Võlu sõna mida kindlasti jälgida kasutatud sülearvuti ostmisel on äriklass. Samuti tuleks enda ost teha mõnelt firmalt. Põhjuseks see, et sellisel juhul on reeglina müüki paisatud sülearvutid eelnevalt kontrollitud, läbinud tehnilise hoolduse ja samuti saab nii-öelda kaasa ka garantii.

Mis asi on äriklassi sülearvuti?

Äriklassi sülearvuti on nagu sülearvuti ikka kuid mõnede nii-öelda boonustega. Boonuste all peame siis silmas sülearvuti ülesse ehitust. Äriklassi sülerid on lühidalt öeldes ehitatud eesmärgil kesta kaua. Kesta kaua siis just enda ehituselt. Kui keskmine sülearvuti mis maksab sinna 600 euro kanti kestab füüsiliselt hästi hoides 3 aastat. Siis äriklassi sülearvuti kestab julgelt kaks korda kauem.

Äriklassi sülearvuti on vastupidavamad näiteks nii põrutustele kui ka pisematele “vee avariidele”. Samuti on äriklassi masinate tootja poolne tugi parem (näiteks erinevate operatsioonisüsteemide tugi). Muidugi on ka uutel äriklassi sülearvutitel garantii periood pikem ja reeglina ka teenindus kiirem. Äriklassi nii-öelda miinus on hind. Korralik äriklasi sülearvuti maksab kindlasti tuhande euro kanti.

Lisaks vastupidavusele on ka näiteks enamus kui mitte kõik äriklassi sülearvutid matt tüüpi ekraaniga. Matt ekraanidel on parem vaatenurk ja samuti kordades parem kasutusmugavus otse peale langeva valguse korral (näiteks väljas päikese käes tööd tehes). Samuti võib paljudelt äriklassi sülearvutitelt leida sisseehitatud ID-kaardi lugeja (või siis toe selle lisamiseks) ja dokkimise võimaluse (Sülearvutit on pm võimalik kasutada nagu lauaarvutit, dokki järgi käivad spetsaalne toiteallikas, monitor/monitorid, hiir, klaviatuur, võrgujuhe ja muud lisaseadmed. Kui dokk on paigas saab sülearvuti kiirelt ühendada doki külge ja kasutada enda sülearvutit nagu tavalist lauaarvutit. Kui aga on vaja kiirelt minna kohtamisele saab enda sülearvuti haarata dokist kaasa ja jätkata tööd näiteks kohvikus.).

Tehnilises vallas on äriklassi sülearvutid keskmise jõudlusega. Kasutusel pole kõige lahjemad komponendid ega ka tehnika viimane sõna. Seega äriklassi arvutitest saab mõnusa keskmise jõudluse. Millega saab tehtud nii kontoritöö, koolitöö, internetis käimise, multimeedia tarbimise ja võib olla isegi mõne hea mängu mängimise.

Kas osta endale kasutatud sülearvuti?

Nagu artikli alguses mainisime siis kasutatud sülearvuti ostmisel on kindlasti mõtekas kui arvuti kasutamise eesmärgiks oleks näiteks: kontoritöö, koolitöö, internetis käimine või multimeedia tarbimine. Kasutatud sülearvuti ostmisel tuleks aga kindlasti eelistada äriklassi arvuteid. Põhuseks see, et nende vastupidavus on ajas kordades parem ja ka tehnilised näitajad on korralikud nii-öelda igapäeva toimingute jaoks.  Samuti tuleks kasutatud sülearvuti osta mõnest poest (firmalt). Reeglina on siis tagatud sülearvutile ka garantii ning samuti on rüperaal läbinud tehnlise hoolduse.

Keskmine korralik kasutatud äriklassi sülearvuti maksab kuskil 350 eurot. Sama raha eest saab aga uuena ostes endale kindlasti nii ehituselt kui ka tehniliselt nõrgema sülearvuti. Ainukesed eelised oleks vaid see tunne, et asi on uus ja üldjuhul on ka garantii pikem. Kui uutel äriklassi arvutitel on garantii 3 ja peale aastat siis kahjuks kasutatud äriklasi sülearvutil kipuvad need jääma kuuest kuust kuni kahe aastani.

Puudusena saab ka kasutatud äriklassi sülearvuti juures ära märkida ka aku vastupidavus aja. Üldjuhul jääb see vastupidavus tunni ja kolme poole tunni vahele. Uutel sülearvutitel on aga see näiataja tavaliselt kuuest tunnist üheksa tunnini. Välimuse kohapealt on paljud kasutatud sülearvutid nagu uued. Seda kõike sellepärast, et äriklassi sülearvuteid on enamjaolt kasutatud doki küljes. Paljud meil müügil olevad äriklassi kasutatud sülearvutid on oma nii-öelda esimese elu elanud Skandinaavia riikides, ettevõtete rendi arvutitena. Seega ei pea kartma, et ostetav sülearvuti näeb räsitud välja.

Kui sa vajad abi endale sülearvuti ostimisel siis kirjuta meile või helista. Aitame leida sulle kõige parema lahenduse. Muidugi võta meiega ühendust kui vajad abi enda kodulehekülje või e-poe haldamisel või ehitamisel. Samuti ulatame enda abikäe erinevate arvuti probleemide korral. Ära karda, me ei hammusta, ausalt ka!

Kommenteeri postitust: