Kas ehitada endale koduleht ise?

Kas ehitada endale koduleht ise

Kas ehitada endale koduleht ise? Selline küsimus võib keerelda paljudel peas, kes soovivad endale luua kodulehekülge. Kuid mis siis teha, kas valmistada endale koduleht ise või lasta luua see näiteks meil?

Kodulehekülge ise valmistades või lastes seda teha tuleks esmalt paika panna eesmärk mida soovid saavutada (näiteks: kas teha müüki, anda informatiivset infot, olla viisakalt ja kindlalt esindatud internetis). Kui siht paigas tuleks ise veebilehte luues välja valida platvorm millele enda kodulehekülg rajada. See siin võib olla üks raskemaid otsuseid, sest valik on suur. Meie loome enda lahendusi WordPressile ja Voole ja soovitame seda ka sulle. Mõlemad lahendused on kasutajasõbralikud ja eesti keelse liidesega. WordPress oma olemuselt on avatud süsteem ja väga paindlik. Olemas on palju mooduleid millega enda kodulehekülje funktsionaalsust suurendada. Samuti ei saa mainimata jätta WordPressi SEO (otsingumootoritele optimeerimise) sõbralikkust. Voog on kinnisem süsteem ja paindlikkust on vähem. Samas on Voos huvitav ja lihtne sisuhaldamine ja samuti on ka Voog SEO sõbralik. Mõlemad saavad aga kindlalt hakkama tänapäevase modernse kodulehe ehitamisel.

Kodulehe ise tegemise plussid

Igal asjal on omad plussid ja miinused. Kodulehekülje ise tegemisel on kindlasti üheks suurimaks plussiks majanduslik kokkuhoid. Kuna kogu kodulehe ehituse teed sa ise siis puudub teenuse kulu mis kaasneks kodulehekülje lahenduse sisse ostmisel. Teine pluss on kindlasti see, et oled kogu kodulehe valmimis protsessis sees. Alustades veebilehe plaanimisest liikudes reaalse ehitamiseni ja lõpetades kodulehe turundamisega.

Kodulehe ise tegemise nõrkused

Kõige suurem ja keerukam kogu selle ise ehitamise ahelas on meie meelest SEO sõbralik lähenemine ja hilisem kodulehe turundamine. Tegemist pole küll raketiteadusega, aga siiski heade tulemuste saavutamiseks on vaja aega, teatud teadmisi ja kogemusi. Kui kinni pidada teatud tõdedest on tulemuslike tulemuste saavutamist otsingumootorites kergem tagada. Teine nõrk koht ise tehtud kodulehtedel kipub olema isikupära puudumine ja katkised kodulehe elemendid. Nendest olulisem on, et veebileht töötaks ilma vigadeta. Keegi ei soovi kasutada katkiseid asju. Kolmas probleem on turvalisus, ise tehes ei kiputa pöörama rõhku enda lahenduse turvalisusele. Neljandaks murekohaks on pidev käe pulsil hoidmine,sest koduleht on sinu enda tehtud pead leidma aega kodulehekülje köögipoolega tegelemiseks (uuendused, varundamine, testimine, et peale uuendusi kõik ikka töötaks jpm). Voogi kasutades on kahe viimase punktiga mure vähem, sest tegemist on teenuse põhise lahendusega kannab enamuse köögipoole eest hoolt Voogi meeskond.

Kas siis tasub kodulehte ise teha?

Tänapäeval on ühe kodulehe nii-öelda püsti panek väga lihtne ja teostatav praktiliselt igaühele. Sul ei pea olema kogemust ja oskusi koodi kirjutamisel, vali välja sobiv valmis põhi ja hakka sisu lisama. Samas praktika on näidanud, et ka valmis kujundust enda kasuks tööle panna ning natukenegi eristuda on vaja teha koodis muudatusi. Sisuhaldused nagu WordPress ja Voog aitavad palju kaasa lehe SEO sõbralikkusele. Kuid selleks, et olla otsingumootorites esindatud kõrgetel kohtadel on vaja õiget lähenemist. Õnneks pole elementaarne kodulehe SEO raketiteadus ja õigesti talitades võib saavutada häid tulemusi.

Meie arvame, et kui sinu eesmärgiks on luua näiteks ajaveebi ja endal on huvi, tahet ning aega siis loo endale ise vinge kodulehekülg. Kui sihiks on aga oma ettevõtte korralik ja esinduslik nägu veebis siis ise katsetades ja närvi kulutades on kindlam küsida abi näiteks meilt, et jõuda enda eesmärgini.

Jäägu lõpuks siiski igaühe enda otsustada kas teha kodulehte ise või tellida lahendus näiteks meilt. Ise tehes peab olema kindlasti tahtet, soovi ja aega. Lastes kodulehe valmistada aga näiteks meil jääb sinu mureks ainult sisu tootmine. Meie hoolitseme ülejäänu eest ja keskendume sellele, et sinu koduleht hakkaks täitma seatud eesmärki ja oleks leitav otsingumootorites.

Kommenteeri postitust: