Arvuti tolmust puhastamine, miks seda vaja on?

Arvuti tolmust puhastamine

Arvuti tolmust puhastamine on oluline ja üks peamisi arvuti hoolduse protseduure. Meie ümber leidub tolmu mõnes kohas rohkem mõnes vähem. Seega koguneb meid ümbritsev tolm paratamatult ka arvutisse. Selleks, et sinu kompuuter töötaks stabiilselt ja võimalikult kaua on vaja teda aeg ajalt tolmust puhastada.

Arvuti tolmust puhastamine, miks seda vaja on?

Teeme täna kerge kõrvalpõike veebindusest ja räägime lähemalt miks on oluline enda sülearvutit või lauaarvutit tolmust puhastada. Laiem osa kodu ja kontoris kasutuses olevatest arvutitest omavad ventilaatoreid, et aidata hoida temperatuurid masinas stabiilsed ja vältida ülekuumenemist. Suur osa arvutisse sattuvast tolmust kogunebki ventilaatorite lähedusse. See aga takistab ventilaatorite tööd (normaalset õhu voolu liikumist stabiilse temperatuuri tagamiseks ja halvemal juhul kui mõni tolmutuust võib täitsa ventika töö peatada.).

Sülearvutitel on peamiselt üks koht kuhu tolm koguneb ja tekitab probleeme. Selleks on jahutus radiaatori ja ventilaatori nii-öelda liitumis koht. Kui sinna vahele koguneb piisavalt tolmu on häiritud õhu liikumine masinas ja selle tagajärjel tõuseb märgatavalt arvuti temperatuur. Kõrgenenud temperatuur aeglustab arvuti tööd ja halvemal juhul halvab selle täielikult.

Lauaarvuti puhul on nii-öelda ohukohti kuhu tolm koguneb reeglina rohkem. Alustades protsessori jahutusest, graafikakaardi jahutusest ja lõpetades toiteplokiga. Ülejäänud loogika on sülearvutiga sarnane. Liigne tolm masinas tõstab temperatuuri ja aeglustab või halvab seeläbi arvuti töö.

Kui tihti peaksin enda arvutit tolmust puhastama?

Meie kogemuste põhjal peaks enda arvutit puhastama tolmust keskmiselt vähemalt kord aastas (Computer Hope väidab, et keskmiselt tuleks tolmust puhastada iga 11 kuu järel). Arvutite struktuursed ehitused on erinevad ja samuti keskkonnad. Just keskkond kus arvuti enamus ajast viibib on väga oluline. Näiteks kui kodus on lemmikloom siis sinu lemmiku karvad leiavad väga hõlpsasti tee laual olevasse arvutisse.

Kas ma saan enda arvuti tolmust puhastamisega ise hakkama?

Vastus on jah kui ka ei. Alustame sellest, et kui arvutil on garantii siis selleks, et mitte rikkuda tingimusi peaks garantii perioodil puhastust teostama sertifitseeritud garantii partner. Kui nüüd garantiid pole siis meie arvame, et keskmise lauaarvuti puhastamisega võiks tavaline arvutikasutaja ise hakkama saada.

Sülearvutitega on asjad natuke keerulisemad. Paljud sülearvutid tuleb jahutussüsteemini jõudmiseks täiesti nii-öelda tükkideks võtta. Kui sa pole väga kogenud kasutaja siis parem ära näpi, ausalt ka ei aita need Youtube videod sind ka. Samas on olemas masinaid mille jahutusele ligipääsemiseks on vaja põhja alt keerata lahti kolm -neli kruvi, tõsta maha kaas ja siis veel mõned kruvid , et ventilaator kätte saada ja saabki puhastama asuda.

Seega enda arvutit tuleb kindlasti tolmust puhastada. Igaüks tehku järeldused kas puhastada enda arvutit ise või lasta seda teha mõnel kogenud spetsalistil. Meie arvame, et kui sa ei tunne ennast kindlalt siis parem vii enda arvuti mõnda IT hooldusesse. Meie aitame ka muide sind arvuti tolmust puhastamisel, kirjuta ja teeme masina tolmust vabaks!

Kommenteeri postitust: